Νικητής στον χτεσινό αγώνα στέφθηκε η Αναγέννηση Άρτας με τελικό σκορ 32-22 και χάρη στο μεγαλύτερο όπλο της, την τεράστια εμπειρία.

Η Αναγέννηση ξεκίνησε δυνατά και εύστοχα και γρήγορα έχτισε διαφορά στο σκορ. Στο 12ο λεπτό μάλιστα, βρέθηκε να προηγείται με 12 – 3!

Με ένα ξέσπασμα ο Εθνικός και ένα σερί καλών επιθέσεων αλλά και συντονισμένων αμυντικών προσπαθειών, κατάφερε στο τέλος του ημιχρόνου να να μειώσει τη διαφορά στα τρία τέρματα.

Αυτή η καλή απόδοση των κοριτσιών της Κοζάνης, κράτησε μέχρι το 38ο λεπτό περίπου, όταν και πάλι η Άρτα εκμεταλλευόμενη τα απανωτά λάθη του Εθνικού, κυρίως τακτικής, έχτισε διαφορά ασφαλείας και έφτασε στη νίκη.

Τα κορίτσια που αποτέλεσαν την αποστολή του Εθνικού και τα τέρματα που πέτυχαν, ήταν: