ΤΟ ΒΕΛΒΕΝΤΟ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ!!!

ΤΟ ΘΕΛΑΜΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ!!!

Η ομάδα μας πήρε για πρώτη φορά στην ιστορία της το εισιτήριο για τον τελικό κυπέλλου της ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ.
Σε έναν αγώνα πραγματικό θρίλερ η ομάδα μας κατάφερε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης να πάρει την πρόκριση!!!

Ο ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ προηγήθηκε στο 4′ λεπτό του αγώνα, ο Δούμας θα ισοφαρίσει για το Βελβεντό στο 2′ λεπτό του β’ ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι στο 75′ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι θα προηγηθούν και πάλι με 1-2.

Στο 81′ ο Τσιφτσιάν θα ισοφαρίσει και θα αναπτερώσει ξανά τις ελπίδες μας για πρόκριση.

Με 2 – 2 θα τελειώσει η κανονική διάρκεια του αγώνα.

Στα πρώτα λεπτά της παράτασης θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη ο Τζούτζιας και η ομάδα μας θα συνεχίσει με 10 παίκτες.

Δέκα παίκτες όμως που εκτός από σώμα κατέθεσαν και την ψυχή τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Έγιναν μια γροθιά και πιο δυνατοί από ποτέ διεκδίκησαν με απίστευτο πάθος τη νίκη!!

Μια νίκη που ήρθε στο 120′ ακριβώς στην εκπνοή της λήξης της παράτασης και του αγώνα από δεύτερο προσωπικό γκολ του Τσιφτσιάν που έκανε το 3 – 2 και έστειλε το ΒΕΛΒΕΝΤΟ στον τελικό μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους δεκάδες φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο για να στηρίξουν την ομάδα!!!

Να ευχαριστήσουμε από καρδιάς όλο αυτό τον κόσμο που δημιούργησε μια εκπληκτική κερκίδα, έδωσε παλμό και εμψύχωνε τους παίκτες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ψυχή της ομάδας μας τον προπονητή μας κ. Κουτσώνα και στους παίκτες μας για όλη αυτή την προσπάθεια και κυρίως για την κατάθεση ψυχής!!!